خط لوله اتصال فازهای ٦ تا ۸ به پالایشگاه سوم پارس جنوبی بهره‌برداری شد

چهارشنبه, 23 خرداد 1397

خط لوله اتصال پالایشگاه فازهای ۴ و ۵ به فازهای ۶ تا ۸ پارس جنوبی با انتقال روزانه ۳میلیون متر مکعب گاز ترش به بهره‌برداری رسید.

به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، ظرفیت این خط لوله انتقال گاز ترش فازهای ۶ تا ۸ به پالایشگاه فازهای ۴ و ۵ پارس جنوبی، ۱۱میلیون متر مکعب در روز است و در صورت نیاز به افزایش خوراک مصرفی با حداکثر ظرفیت، حدود ١٣ میلیون مترمکعب گاز ترش را به پالایشگاه فازهای مقصد انتقال خواهد داد.

خط لوله یادشده باهدف پشتیبانی از سکوهای دریایی فازهای ۴ و ۵ پارس جنوبی، استفاده از ظرفیت‌های موجود در فازهای ۶ تا ۸ و توان شیرین‌سازی در پالایشگاه فازهای ٤ و٥ پارس جنوبی احداث شده است.

پروژه احداث خط لوله اتصال پالایشگاه فازهای ۴ و ۵ به فازهای ۶ تا ۸ پارس جنوبی به طول ۱۷۰۰ متر، با کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس و از سوی شرکت صنعت سازه ثمین اجرایی شده است.

هم‌اکنون بخش فراساحل فازهای ۴ و ۵ با ظرفیت برداشت روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گاز ترش از میدان پارس جنوبی درحال بهره‌برداری است.

  • منبع خبر: شانا (شبکه اطلاعات رسانی نفت و انرژی)

شرکت بازاریابی سوتر

گروه بازاریابی و فروش سوتر، با تکیه بر دانش و تجربه حضور بالغ بر یک دهه کارکنان خود در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور عزیزمان ایران، هم اکنون آماده ارائه هرگونه خدمات بازاریابی و فروش به واحدهای فعال در این صنعت، از تولیدکنندگان (سازندگان) و تامین کنندگان کالا تا پیمانکاران و در نهایت کارفرمایان و بهره‌برداران محترم می‌باشد.

تماس با سوتر

تهران، خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، پلاک 104، واحد 522266998 - 02189786971 - 021