عضویت جمهوری کنگو در اوپک بررسی شد

پنج شنبه, 24 خرداد 1397

عضویت جمهوری کنگو (کنگو برازاویل) در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در دیدار وزیر نفت با وزیر امور خارجه این کشور بررسی شد.

بیژن زنگنه صبح امروز (پنجشنبه، ۲۴ خردادماه) با جان کلود گاکاسو، وزیر امور خارجه و ترزا گوما، مدیرکل نفت جمهوری کنگو (کنگو برازاویل) و هیئت همراه دیدار کرد.

در این دیدار، عضویت جمهوری کنگو با حدود یک میلیارد و ۷۰۰ هزار بشکه ذخیره نفتی بررسی شد، تعداد اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در صورت موافقت با پیوستن این کشور به این سازمان به ۱۵ کشور می رسد.

جمهوری کُنگو که به نام کنگو برازاویل نیز شناخته می‌شود در مرکز آفریقا واقع شده و پایتخت آن برازاویل است. این کشور به کنگوی برازاویل شهرت دارد، که برای تمایز با کشور همسایه بزرگ‌تر هم‌نام آن جمهوری دموکراتیک کنگو استفاده می‌شود.

زبان رسمی جمهوری کنگو فرانسوی و با گابن، کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو و برون‌بوم کابیندا که متعلق به آنگولاست هم‌مرز است.

وزیرنفت پس از این دیدار درباره احتمال حضورش در هفتمین سمینار بین المللی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) هم اظهار کرد: احتمالا در این سمینار شرکت می‌کند.

هفتمین سمینار بین‌المللی اوپک روزهای ۳۰ و ۳۱ خردادماه در وین، پایتخت اتریش با حضور نمایندگان و مسئولان بلندپایه دولت‌ها، شرکت‌ها و محافل علمی در کاخ تاریخی هافبورگ واقع در شهر وین برگزار می‌شود.

شعار اصلی هفتمین سمینار اوپک، «نفت؛ همکاری برای آینده‌ای پایدار» خواهد بود و انتظار می‌رود در مجموع ۷۵۰ شرکت‌کننده در این رویداد حضور یابند.

  • منبع خبر: شانا (شبکه اطلاعات رسانی نفت و انرژی)

شرکت بازاریابی سوتر

گروه بازاریابی و فروش سوتر، با تکیه بر دانش و تجربه حضور بالغ بر یک دهه کارکنان خود در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور عزیزمان ایران، هم اکنون آماده ارائه هرگونه خدمات بازاریابی و فروش به واحدهای فعال در این صنعت، از تولیدکنندگان (سازندگان) و تامین کنندگان کالا تا پیمانکاران و در نهایت کارفرمایان و بهره‌برداران محترم می‌باشد.

تماس با سوتر

تهران، خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، پلاک 104، واحد 522266998 - 02189786971 - 021