حلقه فشارهای آمریکا علیه ایران روز به روز تنگ‌تر می‌شود و این کشور به‌طور جدی تحریم خرید نفت از ایران را دنبال می‌کند. دولت ترامپ برای رسیدن به این هدف دو مسیر را همزمان دنبال می‌کند، از سویی وزارت خارجه این کشور هفته گذشته با ارسال نمایندگانی به سراسر جهان تلاش کرد مشتریان نفتی ایران را با خود همراه کرده و آنها را به توقف خرید نفت از ایران راضی کند و از سوی دیگر مذاکرات خود با تولیدکنندگان نفت برای افزایش تولید و پر کردن جای خالی ایران در بازار نفت را ادامه داد.

لیستی ۶۶ بندی از کالاهای ساخت داخل مورد استفاده در صنعت نفت جمع آوری شده که دولت به منظور حمایت از تولید آنها، واردات کالای مشابه را از خارج از کشور ممنوع اعلام کرده است.

مسئولیت اجتماعی شرکتی (Corporate Social Responsibility) مجموعه وظایف و تعهداتی است که شرکت بایستی در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام دهد.

مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در پیوند با مسئولیت شرکت در برابر جامعه، انسان‌ها، و محیطی است که شرکت در آن فعالیت می‌کند و این مسئولیت از جستارهای اقتصادی و مالی فراتر می‌رود و شامل فعالیت‌هایی است که فراتر از منافع سازمان و آن چیزی است که قانون بایسته می‌دارد.

مطلبی که در ادامه خواهید خواند پنجم خردادماه سالروز کشف نفت در خاورمیانه در شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا) منتشر شد.

۱۱۰ سال از زمانی که نخستین بار نفت ایران در عمق ۳۶۰ متری سطح زمین از چاه شماره یک مسجد سلیمان در منطقه نفتون فوران کرد، گذشت. پنجم خردادماه یادآور حماسه‌ای است که کارگران غیور نفت در مسجدسلیمان برای حفظ و صیانت از منابع ملی ایران آفریدند.

مطلبی که در ادامه خواهید خواند مربوط به مصاحبه ای است که در روز دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 از طریق خبرگزاری دانشجویان ایران "ایسنا" منتشر شد:

در میان انبوه اخباری که از مفاسد گوناگون اقتصادی در دولت نهم و دهم در سال‌های اخیر منتشر شده است، گم شدن یک دکل نفتی خبری نیست که بشود به راحتی از کنارش عبور کرد. دکلی با هزار تن وزن و کلی تجهیزات طبق اسناد و مدارک با پرداخت۸۷میلیون دلار خریداری شد اما هرگز وارد ایران نشد.

طی چند روز گذشته در اخبار خواندید که طرح استیضاح وزیر نفت، بیژن زنگنه، بر سر جریان کرسنت و جریمه احتمالی ایران در این پرونده کلید خورده است. گفتیم شاید بخواهید بدانید داستان پرونده کرسنت چیست و چرا صحبت از پرداخت احتمالی جریمه به میان آمده است؟

البته طبق تحقیقاتی که ما داشتیم بحث بر سر قرارداد کرسنت بسیار است و از آنجایی که این پرونده به ابزاری برای کشمکش بین جناحهای مختلف سیاسی در کشور تبدیل شده، تمام سعی خود را به کارگرفتیم تا اطلاعات واقعی و بی طرفانه ای را در این مورد جمع آوری کنیم.

با خروج آمریکا از برجام، وضعیت آینده اقتصاد ایران به طور عام و صنعت نفت که مهمترین نمود موفقیت برجام در حوزه اقتصاد ایران بود در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. ترامپ پس از خروج از برجام اعلام کرد که شدیدترین تحریم‌ها در ۴۰ سال گذشته را علیه ایران اعمال می‌کند. این تحریمها خرید نفت ایران را هم شامل می شود. وزرات خزانه‌داری آمریکا نیز با انتشار دستورالعملی اعلام کرده که در بازه‌های زمانی سه ماهه و شش ماهه، تمام تحریم‌هایی را که به واسطه توافق هسته‌ای تعلیق شده بودند، مجدداً اعمال می‌کند. در فهرست وزارت خزانه‌داری آمریکا، همه تحریم‌های یکجانبه آمریکا از تحریم بانک مرکزی ایران گرفته تا تحریم نفت، شرکت‌های کشتیرانی و بیمه وجود دارد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در دستور العملی نحوه بازگشت تحریم‌های تعلیق شده ایران به موجب برجام، بعد از دوره‌های ۹۰ و ۱۸۰ روزه را بدینگونه تشریح کرده است:

در هفته برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران هستیم و همانطور که وعده داده بودیم در مقاله این هفته سعی کردیم تمامی مطالبی را که پیش از این در خصوص نمایشگاه توصیه و بررسی کرده بودیم در قالب " عوامل موفقیت در نمایشگاه" جمع بندی کنیم و در نهایت بطور خلاصه از "نکات مورد توجه در زمان برگزاری نمایشگاه" بگوییم. در ادامه به ترتیب به همین موارد خواهیم پرداخت:

این روزها دیگر شمارش معکوس برای برگزاری بزرگترین و مهمترین رویداد داخلی صنعت نفت- بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه تهران – آغاز شده است.

ما در هفته های گذشته سعی کردیم تجربیات خود در برگزاری نمایشگاهها را از طریق نوشتن مقاله با موضوعات مختلف با شما قسمت کنیم. برای این هفته نیز تصمیم گرفتیم ابتدا به سراغ چک لیست نهایی کارهای قابل انجام قبل از افتتاح نمایشگاه برویم و پس از آن همانطور که در مقالات قبلی وعده داده بودیم، کمی از نکات ریز غرفه سازی برایتان بگوییم.

صمیمانه امید داریم که بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز تهران فرصت های بیشمار و بی نظیری را پیش روی شما و سازمانتان قراردهد.

آشنایی با انواع نفت خام

شنبه, 01 ارديبهشت 1397

نفت ماده سیاه رنگی كه از صخره‌ها می‌جوشید و به آن "روغن سنگ" می‌گفتند، برای سرخ‌پوستان آمریكا مصرف دارویی داشت و آن را شفابخش می‌دانستند. «پترولیوم» واژه‌ای لاتین و مشتق از «پترا» به معنای صخره و "اولیوم" به معنای نفت است. این واژه با «اویل»، كم‌ و بیش در یك معنا به كار می‌رود.

تولید تجاری نفت، نخست برای آن بود كه شب را كنار زند و به خانه‌ها روشنی بخشد، اما رفته‌ رفته با كشف دیگر خواص نفت، این هیدوركربور به كالای استراتژیكی تبدیل شد كه بدون عرضه‌ مستمر و مداوم آن، ثبات و امنیت جهان به خطر می‌افتد.

صفحه1 از4

شرکت بازاریابی سوتر

گروه بازاریابی و فروش سوتر، با تکیه بر دانش و تجربه حضور بالغ بر یک دهه کارکنان خود در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور عزیزمان ایران، هم اکنون آماده ارائه هرگونه خدمات بازاریابی و فروش به واحدهای فعال در این صنعت، از تولیدکنندگان (سازندگان) و تامین کنندگان کالا تا پیمانکاران و در نهایت کارفرمایان و بهره‌برداران محترم می‌باشد.

تماس با سوتر

تهران، خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، پلاک 104، واحد 522266998 - 02189786971 - 021